www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.
Статті

Подкасти для вивчення і вдосконалення польської мови

Слухання – дуже важливий процес вивчення мови. Під час слухання ми знайомимося з вимовою, наголошенням слів, граматикою, а також поповнюємо свій словниковий запас. На думку відомого поліглота Стіва Кауфмана, для ефективного вивчення мов треба якомога більше читати й слухати. Тож вдосконалювати свої мовні навички можна, наприклад, слухаючи подкасти. Їх можна слухати дорогою на роботу, до школи/університету, у черзі або вдома, прибираючи, наприклад, кімнату. Вони не прив’язують вас до якогось місця/часу і у своїй більшості є безкоштовними. Вам потрібні лише інтернет, телефон/комп’ютер і навушники.

Ми підібрали для вас кілька посилань на найкращі, на нашу думку, подкасти: від простіших до складніших. Їх можна скачати або послухати на сайті, блозі тощо.

Pola Lingvo – на каналі youtube розміщено усього 12 розмовних подкастів від мовної школи Pola Lingvo. На нашу думку, вони чудово підходять для новачків, оскільки подані переважно у формі простих діалогів, у яких обігруються життєві ситуації. До того ж, вимова спеціально сповільнена, щоб можна було почути, як звучать ті чи інші слова та словосполучення.  У БЛОЗІ  Pola Lingvo є ці ж подкасти + тексти до них англійською та польською мовою.

У блозі Ioannes Oculus (Polish with John) знайдете безкоштовні коротенькі подкасти на різні теми від Яна Око. Дикція автора чітка й зрозуміла навіть для початківців, тут можна тренувати власну вимову й поповнити словниковий запас. До кожного подкасту є текст (тому можна читати і слухати одночасно), завдання і словничок (рівні А1-С1).

Pozdrowienia z Polski – подкасти створені з думкою про іноземців, які прагнуть покращити свій рівень польської. Авторка блогу – Малґожата Янушевич – систематично розміщує не лише аудіоподкасти до вивчення польської мови, а й додаткові матеріали, які можуть використати вчителі польської мови на своїх заняттях (тексти, завдання можна завантажити й роздрукувати).

Hello Polish! – це безкоштовна бібліотека подкастів для вивчення польської з різним рівнем підготовки (від А1 до С1). На Hello Polish! ви почуєте живу мову, дізнаєтеся багато нового про польську культуру й збагатите свій словник новими ідіомами.

Слухаючи цікаві подкасти позитивного й життєрадісного Пьотра на Realpolish.pl , можна повправлятися не лише в правильній вимові виразів, а й вчити граматику в контексті, дізнатися щось нове про життя в Польщі. Прим. Є безкоштовні й платні випуски, тематичні серії.

www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.

А от цей блог із подкастами Polishwords з’явився зовсім нещодавно. Як зазначає сама авторка, публікує вона нові подкасти раз на тиждень, чергуючи матеріали для початківців та «просунутих». Пані Наталія – вчитель польської як іноземної, а тому намагається добирати для своїх випусків ту лексику, яка потрібна кожному, хто починає поступово оволодівати словниковим запасом на середньому рівні. На блозі можна також знайти транскрипції до випусків. Теми подкастів, на мою думку, будуть цікавими широкому колу читачів.

І хоч подкасти на Polskidaily націлені в першу чергу на англомовних користувачів, тут є чимало цікавих і доступних для розуміння текстів і для нас, слов’ян, які допоможуть у вдосконаленні навичок аудіювання й говоріння.

Historia wg Dzieci – це доступні для розуміння подкасти (і не лише) на історичну тематику в першу чергу для дітей. А для дорослих чудова можливість потренуватися у сприйнятті мови на слух. Цікаво та інформативно! NB! Не забувайте слухати один подкаст кілька разів поспіль!

Polski z Grazyną – це блог із вивчення польської мови, на якому можна також послухати подкасти. Повірте, подкасти від Ґражини зроблять вашу польську більш природною та піднімуть настрій!

Life Hacking Podcast – якщо ти фрилансер, підприємець, юрист, політик …, то ці подкасти для тебе. Приємного прослуховування!

Polskie podcasty – за цим лінком ви знайдете велику добірку подкастів на найрізноманітніші теми: просто обираєте тему, яка вам цікава, і слухаєте те, що саме вам потрібно й корисно.

Podcast lepiej teraz – тут можна послухати історії людей, які надихають. Ефект повного занурення в мовне середовище вам забезпечений.

А які подкасти слухаєте ви? Заохочуємо ділитися з нами в коментарях!

Autor: Oksana Dubovyk

Administrator of www.jpolski.info

2 коментарі

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *