Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.
Статті

Подкасти для вивчення і вдосконалення польської мови

Слухання – дуже важливий процес вивчення мови. Під час слухання ми знайомимося з вимовою, наголошенням слів, граматикою, а також поповнюємо свій словниковий запас. На думку відомого поліглота Стіва Кауфмана, для ефективного вивчення мов треба якомога більше читати й слухати. Тож вдосконалювати свої мовні навички можна, наприклад, слухаючи подкасти. Їх можна слухати дорогою на роботу, до школи/університету, у черзі або вдома, прибираючи, наприклад, кімнату. Вони не прив’язують вас до якогось місця/часу і у своїй більшості є безкоштовними. Вам потрібні лише інтернет, телефон/комп’ютер і навушники.

Ми підібрали для вас кілька посилань на найкращі, на нашу думку, подкасти: від простіших до складніших. Їх можна скачати або послухати на сайті, блозі тощо.

Pola Lingvo – на каналі youtube розміщено усього 11 розмовних подкастів від мовної школи Pola Lingvo. На нашу думку, вони чудово підходять для новачків, оскільки подані переважно у формі простих діалогів, у яких обігруються життєві ситуації. До того ж, вимова спеціально сповільнена, щоб можна було почути, як звучать ті чи інші слова та словосполучення.  У БЛОЗІ  Pola Lingvo є ці ж подкасти + тексти до них англійською та польською мовою.

У блозі Ioannes Oculus (Polish with John) знайдете безкоштовні коротенькі подкасти на різні теми від Яна Око. Дикція автора чітка й зрозуміла навіть для початківців, тут можна тренувати власну вимову й поповнити словниковий запас. До кожного подкасту є текст (тому можна читати і слухати одночасно), завдання і словничок (рівні А1-С1).

Pozdrowienia z Polski – подкасти створені з думкою про іноземців, які прагнуть покращити свій рівень польської. Авторка блогу – Малґожата Янушевич – систематично розміщує не лише аудіоподкасти до вивчення польської мови, а й додаткові матеріали, які можуть використати вчителі польської мови на своїх заняттях (тексти, завдання можна завантажити й роздрукувати).

Hello Polish! – це безкоштовна бібліотека подкастів для вивчення польської з різним рівнем підготовки (від А1 до С1). На Hello Polish! ви почуєте живу мову, дізнаєтеся багато нового про польську культуру й збагатите свій словник новими ідіомами.

Слухаючи цікаві подкасти позитивного й життєрадісного Пьотра на Realpolish.pl , можна повправлятися не лише в правильній вимові виразів, а й вчити граматику в контексті, дізнатися щось нове про життя в Польщі. Прим. Є безкоштовні й платні випуски, тематичні серії.

www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.

І хоч подкасти на Polskidaily націлені в першу чергу на англомовних користувачів, тут є чимало цікавих і доступних для розуміння текстів і для нас, слов’ян, які допоможуть у вдосконаленні навичок аудіювання й говоріння.

Historia wg Dzieci – це доступні для розуміння подкасти (і не лише) на історичну тематику в першу чергу для дітей. А для дорослих чудова можливість потренуватися у сприйнятті мови на слух. Цікаво та інформативно! NB! Не забувайте слухати один подкаст кілька разів поспіль!

Polski z Grazyną – це блог із вивчення польської мови, на якому можна також послухати подкасти. Повірте, подкасти від Ґражини зроблять вашу польську більш природною та піднімуть настрій!

Life Hacking Podcast – якщо ти фрилансер, підприємець, юрист, політик …, то ці подкасти для тебе. Приємного прослуховування!

Polskie podcasty – за цим лінком ви знайдете велику добірку подкастів на найрізноманітніші теми: просто обираєте тему, яка вам цікава, і слухаєте те, що саме вам потрібно й корисно.

Podcast lepiej teraz – тут можна послухати історії людей, які надихають. Ефект повного занурення в мовне середовище вам забезпечений.

А які подкасти слухаєте ви? Заохочуємо ділитися з нами в коментарях!

Autor: Oksana Dubovyk

Administrator of www.jpolski.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *