www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.
Статті

Помилки, яких варто уникати при вивченні польської мови

Вивчення будь-якої іноземної мови, зокрема польської, – довготривалий процес, під час якого майже кожен рано чи пізно припускається помилок. Тож варто знати, котрі з них трапляються найчастіше і через які багато хто припиняє вивчення мови, так і не досягнувши успіху





Вивчення (заучування) окремих слів поза контекстом

Не намагайтеся заучувати слова напам’ять, зосередьтеся краще на вивченні цілих фраз чи словосполучень, проговорюйте їх уголос. Найпростіший спосіб засвоєння нових слів – вживання їх у контексті, адже чимало з них багатозначні. Побільше читайте, не недооцінюйте також «слухання» – ви маєте чути, як «звучить» мова. При можливості спілкуйтеся з носіями мови.

Надмірне зосередження лише на граматиці

Звісно, граматику знати важливо, адже без знання її основ допускатимете чимало помилок. Проте не слід зосереджуватися лише на теорії (на вивченні «табличок»), потрібна також практика. Взагалі найкраще поєднувати вивчення граматики з іншими способами: одного дня дивіться фільми/серіали чи якісь популярні шоу/передачі; наступного – читайте щось цікаве; згодом можна й написати невеличкий текст, застосовуючи вивчені правила. Завдяки цьому ви оточите себе мовою, навчитеся мислити по-новому.

Перфекціонізм – ваш ворог!

Не бійтеся допускати помилки – не може все одразу бути ідеально. Насправді помилятися навіть важливо, аби перевірити, що ви вивчили, на що потрібно звернути увагу. Ваше завдання – навчитися спочатку висловлюватися зрозуміло (так, щоб іноземець вас зрозумів). Згодом помилки зникнуть і «мовний бар’єр» також.

Брак систематичності. «Wiele małych kroczków składa się na wielkie efekty»

При вивченні будь-якої іноземної мови систематичність, терплячість дуже важливі. Година чи кілька годин на тиждень – то замало. Краще займатися щодня, хоч і по 15-30 хвилин, – тоді за кілька місяців висловлюватиметеся вільно. Хочете результат – займайтеся регулярно!

Завеликі очікування

Не чекайте швидкого результату, не вірте рекламі, на зразок «польська за 10 днів» – не існує такої чарівної пігулки. Усе що вам потрібно – це час і бажання. Крім того, подумайте: навіщо ви вчите мову (для отримання кращої роботи, навчання в Польщі, подорожі тощо)? Поставте собі визначену ціль, придумайте собі план навчання, дотримуйтеся його й не пропускайте занять – ефект забезпечений!

Порівнювання польської та української мов

Часто намагаємося порівнювати між собою мови, а цього робити не варто. Звісно, існує певна схожість та спорідненість наших мов (наприклад, понад 65% лексичного складу обох мов є однаковою), і це можна успішно використовувати. Але не забувайте: польська – це окрема мова, яка живе за своїми законами, тому знання окремих слів справи не вирішує.

Перебування в Польщі гарантує вивчення мови

Насправді проживання в Польщі зовсім не означає, що ви автоматично опануєте мову на високому рівні поза межами, необхідними в побуті. Звісно, тут, на місці, є можливість попрактикуватися, бо ж вас оточує «мовне середовище». Але пам’ятайте, що поляки, з якими ви спілкуватиметеся, зазвичай не будуть виправляти ваші помилки просто з ввічливості. Тому, навіть мешкаючи тут, потрібно продовжувати вивчати мову, побільше спілкуватися.

Курси, суперпрограми, викладачі-чарівники навчать вас мові, навіть якщо ви цього не хочете

Якщо ви не маєте мотивації – ніхто вас не навчить! Чому? Бо вчитель (програмка) навряд чи має магічні здібності вкладання в голови нових слів й основ граматики. Він лише передає знання, пояснює матеріал. Усе інше – ваша робота.

Ćwiczenie czyni mistrza!

Вивчення будь-якої мови – клопітка робота, яка потребує зусиль і часу. Не тіште себе ілюзіями, що польська мова легка для засвоєння (хіба що рівень А1). Для того щоб підтримати розмову на будь-яку тему, сприймати мову «на слух», читати нескладні тексти, мову вчити потрібно хоча б півроку. І при цьому займатися чи не щоденно. Для досягнення успіху потрібно всього-на-всього правильно організувати процес навчання, а також намагатися уникати поширених помилок. Головне – не розчаровуватися і продовжувати вивчення мови. Успіхів!

 Джерело: yavp.pl

Фото ілюстративне: unsplash.com

Administrator of www.jpolski.info

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *