www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення. Набір до державних середніх шкіл у Вроцлаві для учнів, які закінчують у 2024 р. в Польщі 8 клас
Школа в Польщі

Набір до державних середніх шкіл у Вроцлаві для учнів, які закінчують у 2024 р. в Польщі 8 клас

Набір до ліцеїв, технікумів та професійних шкіл І ступеня в Нижньосілезькому воєводстві починається 16 травня, а отже, ще є трішки часу, щоб визначитися, яку ж середню школу вибрати.
Електронна реєстрація для більшості шкіл у Вроцлаві відбуватиметься за посиланням

Подякувати за матеріал можна досить просто – КУПИТИ ВІРТУАЛЬНУ КАВУ-ПІДТРИМКУ ;),

просто за допомогою

натиснувши на кнопку нижче:

Postaw mi kawę na buycoffee.toЦе допомагає нам створювати нові цікаві матеріали. Дякуємо.


Важливі дати та кроки

Важливі дати в Нижньосілезькому воєводстві:

1) Від 16 травня – до 17 червня до 15:00 – подання заяви про вступ (у т. ч.
внесення змін до заяви) до вибраної середньої школи («першого вибору») разом з іншими потрібними документами (підписані хоча б одним із батьків/опікуном).
2) Якщо ж ви оберете школу зі спортивними відділами, двомовними чи художню, то там терміни подачі заяви інші + внутрішні екзамени + додаткові вимоги. Подавати заяву в таку школу можна від 16 травня до 29 травня.
3) Якщо ваша школа бере участь в електронній рекрутації (а таких більшість), то реєструватися, створювати віртуальний кабінет, вибирати середні школи будете за цим посиланням  від 16 травня (зараз воно поки що неактивне, заглядайте сюди періодично, під кінець квітня навіть може оновитися інформація). Знайшла ось відео за минулий рік, як заповнювати заяву
Прошу, однак, це питання уточнити у свого класного керівника. Зазвичай для електронної реєстрації потрібний песель учня. Логін та пароль дає школа. У вас може бути інакше, так, як на тому відео. У школі мають бути з цього питання батьківські збори.
Не всі школи беруть участь в е-наборі. Варто зайти на сайт обраної середньої школи та перевірити цю інформацію.
4) 14, 15, 16 травняекзамени восьмикласника; 21 червня ви отримаєте свідоцтво за 8 клас.
5) Починаючи від 16 травня, заповнюєте заяву в системі. Обираєте в системі ліцеї, технікуми чи професійні школи + напрямки за списком своїх уподобань. На перше місце ставите середню школу, у яку ви найбільше хочете потрапити, а потім – ті, до яких менше. У Вроцлаві можна вибрати макс. 6 шкіл (серед ліцеїв, технікумів та профшкіл). В обраних школах можна вибрати необмежену кількість класів (відділів). Підказка: чим більше відділів оберете, тим більше шансів дістатися саме до цієї школи. Вибирайте школи різні за рейтингом.
6) Якщо ж ви вирішите йти в технікум чи профшколу, то поцікавтеся, чи треба там пройти медобстеження (певні професії вимагають). Направлення в такому випадку видає школа від 16.05 до 16.07 (zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu).
7) 3 липня ви знатимете результати екзамену 8-ка та отримаєте довідку в школі з результатами (оригінал та копії).
8) Від 21 червня до 5 липня до 15:00 слід донести особисто до вже поданої заяви про вступ копії свідоцтва про закінчення початкової 8-річної школи та довідки про результат іспиту восьмикласника до школи першого вибору, а також у разі потреби подати нову заяву, включаючи зміну заяви про вступ у зв’язку зі зміною школи, до якої кандидат подає документи + інші необхідні документи на вимогу школи. Протягом цього часу ви також можете відкликати свою заяву зі школи першого вибору (якщо змінили рішення), створити нову заяву та подати її до нової школи першого вибору. Для цього треба спочатку сконтактуватися зі школою першого вибору.
9) 15 липня до 15:00 – публічне оприлюднення відбірковою комісією списку кандидатів, які пройшли та не пройшли відбір. Це буде видно в системі або в школі, до якої зараховано дитину.
10) Від 16 липня до 22 липня – кандидати мають підтвердити своє бажання навчатися саме в цьому навчальному закладі, надавши оригінал свідоцтва про закінчення початкової школи та оригінал довідки про результати іспиту восьмикласника до секретаріату відповідної школи. У цей термін якраз можна принести оту довідку від лікаря (якщо таку вимагають).
11) 23 липня до 12:00публічне оприлюднення відбірковою комісією списку прийнятих і неприйнятих кандидатів. Знову ж таки в системі чи в середній школі це можна перевірити.
У разі, якщо кандидат не потрапив до середньої школи під час основного набору, він може подати заяву про вступ під час додаткового набору. Додатковий набір проводиться в середніх школах, де ще залишаються вільні місця після основного процесу набору. Додатковий набір проводиться поза електронною системою від 24 до 25 липня.
12) Перелік вільних місць після основного терміну набору опублікує на куратор освіти на сайті   – 23 липня до 16.00.

Не завжди дитина потрапляє до школи першого вибору! Система сама визначає, до якої школи вам вистачить балів.

Що таке ranking szkół ponadpostawowych i progi punktowe?

У Польщі є поняття «рейтингової школи», яке вираховується за середніми результатами минулорічних матуральних іспитів. Конкурс в ці школи досить високий, а навчатися доволі складно. Кожного року в Польщі публікується такий підсумковий рейтинг шкіл, а отже, варто його знайти й ознайомитися.
Є також поняття «порогового балу». Próg punktowy або minimalna liczba punktów –  це результат останнього («найслабшого») кандидата, який потрапив до даного класу МИНУЛОГО року. Знання того, який пороговий бал у середній школі був у минулому році допоможе вам зрозуміти, які школи більш чи менш доступні для вас. Якщо іспит був складний, то «поріг» знизиться. Якщо легкий – підніметься. Прохідний поріг у кожній школі встановлюється щороку новий у залежності від кількості місць та абітурієнтів. Ця інформація вам потрібна лише для того, щоб створити список шкіл (від найбільш бажаної і до…). За цим посиланням ви можете ознайомитися із прохідними балами в ліцеях Вроцлава за минулий рік.
Прохідні бали в технікумах Вроцлава за минулий рік тут
Дуже багато корисної інформації для вступника можна знайти, перейшовши за цим посиланням  .
Також звертаємо увагу, що чим ближче до початку рекрутації, тим більше з’являтиметься нової інформації. У школі обов’язково будуть проводитися батьківські збори або в кінці квітня, або на початку травня.
Про правила підрахунку балів при рекрутації, про те, як переводити результати іспитів восьмикласника в бали, напишемо пізніше.
Заохочуємо слідкувати за сторінкою та групою у фейсбуці:
група Моя дитина в польській школі/Moje dziecko w polskiej szkole
сторінка Моя дитина в польській школі/Moje dziecko w polskiej szkole

Інформацію підготувала Оксана Дубовик –
Вчитель – консультант
Від Центру підтримки мігрантів у Ґданську

Administrator of www.jpolski.info