Школа в Польщі

Шкільне страхування в Польщі. Що потрібно знати?

Шкільне страхування є найпоширенішим особистим страхуванням дітей у Польщі. Іншими словами, це захист від наслідків нещасних випадків. Такий вид страхування може бути особливо корисним в умовах, коли шкільні та позашкільні заходи, різні види активності можуть бути пов’язані з ризиком для здоров’я дітей. Якщо ваша дитина відвідує школу в Польщі, варто подумати про шкільну страховку. Українські учні підпадають під ті ж самі правила, що й польські.

Пропонуємо ознайомитися з кількома важливими моментами:

Подякувати за матеріал можна досить просто – КУПИТИ ВІРТУАЛЬНУ КАВУ-ПІДТРИМКУ ;), натиснувши на кнопку нижче:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– шкільна страховка – справа добровільна, ніхто не повинен вас змушувати купувати її за посередництвом школи. Просто пам’ятайте, що відмова від неї [страховки] означає відсутність фінансової підтримки від наслідків нещасного випадку в навчальному закладі.

– насправді це не школа пропонує конкретного страховика, а загальношкільний батьківський комітет (Rada Rodziców), у склад якого входить ота Trójka Klasowa, яку ви вибрали на перших батьківських зборах. Саме батьки аналізують різні пропозиції та обирають найвигіднішу. Школа лише виступає посередником. Ніякої вигоди від цього не має.

– ви можете особисто в індивідуальному порядку застрахувати дитину й повідомити про це школу. Ніяких довідок надавати не треба.

Увага! Діти можуть брати участь у спортивних шкільних змаганнях, ходити/ їздити на екскурсії тощо. Однак пам’ятайте, якщо у вас немає такого страхування, то ви не будете захищені від наслідків нещасного випадку. А медицина в Польщі дорога…

– страхування учнів від нещасних випадків здійснюється у формі групового полісу. Це дешевше й вигідніше, проте на високу компенсацію від страхової компанії розраховувати в таких випадках не варто.

– чим менша страхова сума, тим меншою буде компенсація, тому що сума компенсації є відсотком від страхової суми (зазвичай такий самий, як і відсоток тілесного ушкодження). Чим більша страхова сума, тим краще, але тим більше вам доведеться заплатити за шкільне страхування вашої дитини.

– школа повинна надати інформацію про те, у яких ситуаціях дитина може розраховувати на компенсацію, та якою є страхова сума. Перед сплатою внеску варто поцікавитися деталями поліса. Таким чином ви зможете уникнути неприємних сюрпризів.

Прим. У моїй школі, наприклад, батькам надіслали на електронну пошту договір для ознайомлення. Відповідно, ми знали, на яких умовах були застраховані наші діти.

– PESEL UKR дає можливість користуватися безкоштовними медичними послугами. Проте це не страховка.

– дитина вписана у ваш ZUS? Чудово, але це не має жодного відношення до шкільної страховки.

– якщо все ж таки нещасний випадок стався, а дитина була застрахована за посередництвом школи – поінформуйте навчальний заклад. Секретар (або інша особа) надасть вам контакти/номер полісу. Далі ви самі звертаєтеся до страхової компанії і залагоджуєте всі справи зі страховиком особисто. Слід зауважити, що тут усе індивідуально, багато чого залежить від дирекції.

– якщо дитина професійно займається спортом, то краще для неї обрати страховку відповідно до ризиків конкретного спорту. З цим питанням варто звернутися до страхового агента. Якщо ви маєте спортивну страховку – шкільна вже вам не потрібна.

– на запитання: де краще застрахувати дитину в Польщі – важко відповісти, бо аналіз інформації потребує багато часу , та й кожен шукає чогось конкретного. Шукайте в Інтернеті ubezpieczenie szkolne. Можна знайти також багато інформації українською мовою.

ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ МОЖНА ЗНАЙТИ ЗА ЦИМИ ПОСИЛАННЯМИ:

Шкільна страховка. Все, що потрібно знати:
https://tvn24.pl/TVN24-po-ukrainsku/szkilna-strachowka-wse-szczo-potribno-znaty-7343998
Шкільне страхування (NNW) у Польщі:
https://rf.gov.pl/2022/03/16/rfdlaukrainy-ubezpieczenia-szkolne-nnw/

Страхування дитини – огляд доступних полісів на ринку:
https://szkolnapolisa.pl/nnw-dla-ucznia?gclid=CjwKCAjwpJWoBhA8EiwAHZFzfpLSKHGYPFrxannJ7r8dERipsBte7LS0gTwbdEAZYgNJoSygrW6qmhoCPXYQAvD_BwE
Рейтинг «шкільних страховок 2023»:
https://zdyb.pl/nnw-szkolne-ranking-2023/
Шкільне страхування від нещасних випадків:
https://strefaedukacji.pl/czy-ubezpieczenie-szkolne-nnw-dziecka-jest-obowiazkowe-do-kiedy-trzeba-sie-zdecydowac/ar/c5-16817059

Шкільна страховка вашої дитини. Що в нього входить і скільки це коштує?
https://www.money.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-szkolne-dla-dziecka-co-obejmuje-i-ile-kosztuje-6734369834146496a.html
Компенсація для дитини за шкільною страховкою. Як подати заявку?
https://punkta.pl/akademia/abc-likwidacji/odszkodowanie-z-ubezpieczenia-szkolnego/

Автор: Моя дитина в польській школі

Administrator of www.jpolski.info