www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення. Підручники та матеріали для вивчення польської мови, які можна завантажити безкоштовно та легально
Без категорії

Підручники та матеріали для вивчення польської мови, які можна завантажити безкоштовно та легально

Якщо ви стежите за нашим сайтом і групою/сторінкою у фейсбуці Język polski materiały, то знаєте, що ми любимо ділитися безкоштовними знахідками та тему вивчення польської мови. У сьогоднішній публікації ми зібрали докупи для зручності  всі посилання на безкоштовні підручники, посібники для вивчення польської мови, які протягом кількох років поширювали в групі.
Всі нижче згадані джерела можна безкоштовно й легально завантажити в мережі Інтернет, вистачить лише клацнути на посилання або вписати назву в Google.

Подякувати за матеріал можна досить просто – КУПИТИ ВІРТУАЛЬНУ КАВУ-ПІДТРИМКУ ;), натиснувши на кнопку нижче:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Для дітей

Elementarz

Цей Буквар призначений як для українських, так і для польських дітей, які починають робити перші кроки у вивченні польської мови. У ньому ви знайдете прості словникові та граматичні вправи, завдання, підготовлені з метою розвитку навичок читання,  аудіювання,  говоріння. Це книжка, яку варто дивитися, читати, гратися з нею та розмовляти. Для дітей, батьків, вчителів та логопедів.

ABC po polsku

Підручник і зошит вправ призначені для вивчення польської як іноземної для дітей молодшого шкільного віку (рівень А1). Книга містить базову лексику та елементи граматики, подані у вигляді кольорових малюнків та цікавих віршиків для дітей.

Emi i Maks w polskiej szkole, Emi i Maks w podróży po Polsce

Пакет матеріалів «Емі та Макс у польській школі» складається з підручника, вправ (поділених на три частини) та посібника для вчителя. Видання адресоване учням початкових класів (1-2), які вивчають польську мову та культуру під час занять у польській школі в Ірландії, а також їхнім учителям і батькам (рівень А1).

Polskie niezapominajki

Підручник і робочий зошит для вивчення польської мови як успадкованої для учнів 1-3 класів, методичний посібник та безкоштовні навчальні матеріали для кожного етапу навчання (рівень А1).

W polskiej szkole

Матеріали для роботи з учнями з досвідом міграції та адаптовані підручники для 1-3 класів у відділах підготовчих у польських школах (метод JES-PL (Język Edukacji Szkolnej)).

Zanim zadzwoni dzwonek, Od dzwonka do dzwonka

Підручник, зошит вправ та додаткові матеріали для польських дітей (5-6 клас), які мешкають у Великій Британії. Тут містяться завдання для розвитку всіх мовленнєвих навичок, необхідних для складання іспиту з польської мови як іноземної.

Z innej bajki

Підручник для вивчення польської мови для дітей суботньої школи в Німеччині.
Автори запрошують вас у світ польської мови та культури. Разом із героями книги ви дізнаєтеся про важливі свята, а саме: Різдво, Великдень, День матері, День батька, День бабусі та дідуся, іменини, день народження, тощо. На сторінках підручника ви знайдете багато фактів, завдяки яким Польщу знають, люблять і цінують у всьому світі. За посиланням можна завантажити також додаткові матеріали до підручника та аудіофайли.

Для дітей, підлітків та молоді

Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz ty

Серія підручників для вивчення польської мови для дітей і молоді в Україні (у п’яти томах). Кожен том відповідає окремому рівню вивчення мови. До кожної частини підготовлено аудіо та додаткові матеріали для вчителя. Підручник і матеріали можна завантажити, натиснувши на картинку з конкретним томом після заповнення формуляру (Рівень А1-С1).

Językowa podróż po Polsce

Підручник для вивчення польської мови для дітей та підлітків, які починають навчання в польській школі (11-15 років) + Методичний посібник із навчальною програмою викладання польської мови як іноземної (рівень А1).

A to polski właśnie

Підручник у двох частинах призначений для вивчення польської мови російськомовною молоддю (14-17 років). Видання складається з 40 уроків, охоплює граматичний, лексичний і концептуальний матеріал для початкового рівня А1 і базового рівня А2. До посібника також можна скачати аудіофайли із усіма текстами та вправами.

Język polski bez granic

Серія підручників для дітей та підлітків для 5 ( рівень A1), 6 (А1), 7 (А2), 8 (В1), 9 (В1) та 11 (В2) класів орієнтовані на вивчення польської як іноземної в українських школах. Перевагою цих підручників є те, що вони скеровані саме до україномовних дітей і орієнтовані на сучасну розмовну мову. Книги цікаві, з різноманітними завданнями, з гарним лексичним наповненням. До підручників також додаються аудіозаписи.

Biało-czerwoni, gramy razem,  W sercu Biało – Czerwoni

Ці підручники, зошити вправ створені з думкою про дітей, молодих людей, які мешкають у Південній Америці. Розраховані на дітей віком10-12, 15-18 років (рівень А1). Мета підручників – навчити основам читання, письма та сприяти розвивитку комунікативних навичок + ознайомити молодь із культурою Польщі. За посиланням є також аудіофайли та методички для вчителя.

www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення. Підручники та матеріали для вивчення польської мови, які можна завантажити безкоштовно та легально

Для дорослих

Polski na dobry start, Z językiem polskim każdego dnia

Це комплексний набір матеріалів для вивчення польської мови як іноземної на рівні А1-А2 з елементами B1. Підручник поділений на дві частини: «Вступний курс», основною метою якого є вирівнювання освітніх можливостей для учнів, і «Базовий курс», що складається з 10 модулів із чотирьох частин (загалом 220 навчальних годин). Матеріали підручника підійдуть для курсів у літніх школах польської мови як іноземної та для курсів у групах зі студентами з різних культурних та мовних груп, у тому числі слов’яномовних.
Додаткові інтерактивні вправи до підручника Polski na dobry start шукайте тут:
https://learningapps.org/display?v=pci3t04zj21&fbclid=IwAR2Y_rQefdV01Et2sIhBKuL3Wi9oIA7z6sYgsZugd7BdyBGM31fl_nrHyZU

Po polsku po Polsce

Це електронний підручник (або краще інтерактивний курс) для початківців (рівень А1). Проєкт має власний сайт, де можна знайти багато матеріалів для вивчення лексики, граматики та довідатися багато цікавого про Польщу (тут кожен урок прив’язаний до окремого польського воєводства, тому з цим посібником можна не тільки отримати базові знання, але й чимало дізнатися про польську культуру). Про цей курс ми вже писали раніше:
9 безкоштовних онлайн-курсів (уроків) польської мови

Різне

Po polsku bez błędu

Чудовий збірник вправ з польської граматики, розроблений для носіїв української мови. У посібнику звертається увага на поширені помилки, яких припускаються українці при вивченні польської мови. Є ключ до вправ, його можна використовувати для самостійного вивчення. Посилання прикріпити тут не вдалося, тому в пошуковій системі Google треба ввести назву посібника Po polsku bez błędu – він буде першим результатом у списку (bristol.us.edu.pl), після натискання на PDF файл повинен завантажитися на ваш комп’ютер.

Polak potrafi. O wielkich Polakach w Polsce i na świecie

Підручник в онлайн-версії представляє біографії 25-ти видатних поляків. Підійде для тих, хто знає польську мову на рівні А1 і хоче покращити свій рівень до С2. Автори запевняють, що цікаві, інформативні тексти + завдання до них розвивають навички читання, говоріння, письма і сприяють повторенню граматики. Підручник можна використовувати як допоміжний навчальний матеріал.

Antologia wierszy dla dzieci

Збірка віршів для дітей + завдання до них. У посібнику міститься 20 уроків, які спрямовані на розвиток навичок усвідомленого читання, говоріння та поширення словникового запасу. За посиланням також є методичний посібник для вчителів.

Gramatyka z kulturą przez przypadki

У цьому посібнику ви знайдете все про польські відмінки – кожен із розділів представляє окремий відмінок. Видання розраховане на осіб, які вивчають польську мову на рівні В1. У книзі є чудові граматичні таблиці, багато вправ на закріплення. Матеріал представлено доступно й зрозуміло.

Gramatyka z kulturą przez osoby

Цей збірник завдань адресований переважно україномовним користувачам, які вивчають польську мову на рівні B1. Граматичні вправи, представлені тут, служать трьом основним цілям – повторенню дієслівних закінчень, закріпленню лексики, пов’язаної з повсякденним життям, а також поглибленню знань про Польщу. Підручник онлайн у повному обсязі має з’явитися до кінця 2023 року.

Legendy starego kontynentu. Teksty i ćwiczenia dla obcokrajowców

Як бачимо з назви, посібник містить тексти і практичні завдання для іноземців (рівень В1-B2). У книзі зібрані 43 легенди з різних європейських країн, до кожної легенди додано по 6 лексично-граматичних вправ. Знову ж таки посилання на е-книгу тут прикріпити не вдалося, тому в пошуковій системі Google треба ввести назву Legendy starego kontynentu, клацнути на перший лінк і заванжити PDF на комп’ютер.

Z polskim w drogę!

Матеріали для вивчення польської мови для працівників галузі TSL (транспорт, експедиція, логістика).

„Pomorskie rozwija. Zeszyt ćwiczeń kształtujący kompetencje w zakresie języka polskie uczniów z doświadczeniem migracji” – зошит вправ для учнів, які вже досягли рівня А1 з польської мови та хочуть далі розвиватися в цьому напрямку й досягнути рівня А2. Посібник призначений для вчителів польської мови як іноземної та школярів, які мають досвід міграції та продовжують навчання в польських школах. Зошит вправ містить 112 завдань, які націлені на розвиток навичок розуміння зі слуху, усвідомленого читання, письма та практичного засвоєння граматичних правил. Зошит вправ на своїх уроках можуть використовувати також учителі природи та географії.

Підготувала Оксана Дубовик

Administrator of www.jpolski.info