www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення. Навчальний рік 2023-2024: канікули та святкові вихідні в польських школах
Школа в Польщі

Навчальний рік 2023-2024: канікули та святкові вихідні в польських школах

Навчальний рік 2023-2024: канікули та святкові вихідні в польських школах

 

Щороку Міністерство освіти і науки Польщі публікує детальний розклад навчального року, де передбачені всі перерви в навчанні (канікули, святкові дні) та важливі іспити, такі як екзамен восьмикласника та випускні іспити (матура).
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kalendarz-roku-szkolnego-2023-2024
Скільки вихідних матимуть учні на канікулах, у святкові дні, коли саме будуть зимові канікули, що таке zimowa/wiosenna przerwa świąteczna, чи є осінні та весняні канікули в польських школах – на ці та інші питання шукайте відповідь нижче.

Подякувати за матеріал можна досить просто – КУПИТИ ВІРТУАЛЬНУ КАВУ-ПІДТРИМКУ ;), натиснувши на кнопку нижче:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Початок 2023/2024 навчального року

Навчальний рік у польських школах зазвичай розпочинається 1 вересня та закінчується в кінці червня. У цьому році школярі підуть до школи 4 вересня, а літні канікули розпочнуться 22 червня (2024). Але все по порядку  🙂
Шкільний навчальний рік у Польщі ділиться на два семестри: перший починається з вересня й закінчується в січні, а другий триває з січня до червня. Для випускників ліцеїв, технікумів навчальний рік, як завжди, закінчиться трохи раніше – наприкінці квітня.

www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення. Навчальний рік 2023-2024: канікули та святкові вихідні в польських школах
Різдвяні канікули (zimowa przerwa świąteczna/зимова святкова перерва)

У цьому навчальному році різдвяні канікули триватимуть від 23 грудня по 31 грудня. Оскільки 1 січня теж вихідний, діти повертаються до школи 2 січня.

Зимові канікули (ferie zimowe)

Дати початку та закінчення зимових канікул у Польщі залежать від воєводства та встановлюються відповідним розпорядженням Міністра освіти.
У 2023/24 навчальному році зимові канікули плануються за таким графіком:

 • 15 – 28 січня – у Мазовецькому, Нижньосілезькому, Опольському та Західнопоморському воєводствах.
 • 22 січня – 4 лютого – у Підляському та Вармінсько-Мазурському воєводствах.
 • 29 січня – 11 лютого – у Люблінському, Лодзькому, Підкарпатському, Поморському та Сілезькому воєводствах.
 • 12 – 25 лютого – у Куявсько-Поморському, Любуському, Малопольському, Свентокшицькому та Великопольському воєводствах.

Великодні канікули (wiosenna przerwa świąteczna /весняна святкова перерва)

Великдень цього навчального року припадає на 31 березня, тому великодні канікули в Польщі триватимуть від 28 березня (четвер) до 2 квітня (вівторок). У середу, 3 квітня, учні мають повернутися на навчання.
Окрім зазначених святкових перерв та канікулів, польські учні матимуть додаткові вихідні під час державних та релігійних свят:

 • 1 листопада – День усіх святих.
 • 11 листопада – День Незалежності Польщі
 • 1 січня – Новий рік.
 • 6 січня – Свято Трьох Королів.
 • 1 травня – Свято праці.
 • 3 травня – День Конституції.
 • 30 травня – Боже Тіло.

Слід пам’ятати також, що в польських школах є таке поняття, як «директорські дні» (дні, вільні від занять). Директор початкової школи (szkoła podstawowa) має право протягом шкільного року встановити до восьми таких днів, а директор середньої школи (szkoła ponadpodstawowa) – до десяти днів. Якщо ми заглянемо в календар, то побачимо, що 1 листопада припадає на середу, відповідно директор може зробити додатковими вихідними, наприклад, четвер і п’ятницю – і тоді буде długi weekend. За такі dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych голосує педрада, тому в кожній школі це виглядатиме інакше.
Крім того, додаткові вихідні в початкових школах бувають під час складання іспиту восьмикласника, а в середніх школах – під час матуральних екзаменів – у травні.
Молодшим школярам у такі дні школа зазвичай забезпечує вчительську опіку у світлиці.

Літні канікули (wakacje)

Закінчення навчального року 2023-24 заплановано на 21 червня. У цей день уроків немає. Діти приходять до школи урочисто одягненими (na galowo) на лінійку (apel) і забирають свідоцтво. На останній дзвоник прийнято дарувати вчителям квіти (звісно ж, за бажанням).
Літні канікули в польських школах почнуться 22 червня і триватимуть до 31 серпня.
При деяких школах у червні – на початку липня організовуються пришкільні табори – półkolonie.

Додаткова інформація

Окремо хочеться звернути на День учителя, який святкується 14 жовтня, та 8 Березня. Це звичайні робочі дні. Педрада може вирішити, що День вчителя можна провести без стандартних уроків, або уроки проводить учнівське самоврядування. 14 жовтня вчителів часто вітають квітами, цукерками або власноруч зробленими листівками (laurka). Як не дивно, 8 Березня у Польщі теж святкують – часто вчителям теж роблять невеличкі подарунки (але без примусу, немає обов’язку).

Підготувала Оксана Дубовик –

вчитель-консультат в Gdynia Community Center

Administrator of www.jpolski.info