www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.
Цікавинки про Польщу

Казкові палаци й замки Польщі: краса, перевірена віками

Польщу часто називають «країною замків», адже по всій території розкидано безліч архітектурних перлин, які знаходяться в чудовому стані й відкриті до відвідування.
Тут збереглося багато палаців і замків, де можна відпочити від міської суєти, помилуватися мальовничими краєвидами, смачно поїсти і навіть заночувати. Якщо ви хочете потрапити в казку, перенестися в часі у світ королів і лицарів, трішки відчути, як це жити за товстими кам’яними стінами, гріючись біля коминка, ознайомтеся з нашою добіркою – довідаєтеся, де можна провести вихідні.

Підтримати проект

Казковий польський «Хоґвардс»

У південній частині Польщі (Опольське воєводство) в селі Мошна розташувався розкішний палац, який належав колись родині Тіле-Вінклерів (Tiele-Winckler), а на полювання сюди колись приїздив навіть сам Вільгельм ІІ. Це виняткове місце виділяється на фоні інших архітектурних пам’яток Польщі й одразу вражає своєю дивовижною красою й подібністю до «Хоґвадса» з фільму про Гаррі Поттера. Палац у Мошній дивує відвідувачів гармонійним поєднанням архітектурних і декораційних стилів, його приміщення прикрашені багатою ліпниною, вишуканими вітражами й розписами. Побудований він у ХVІІ ст., тут 365 кімнат і 99 різноманітних башт і башточок, а з вікна однієї з них вам обов’язково посміхнеться скелет Білої Дами. Минулого року «National Geografic» це виняткове місце вніс до переліку десяти найкрасивіших європейських замків. 

 

Краса на скеліВелична пам’ятка архітектури замок «Князь» (Zamek Książ) був збудований у ХІІІ ст. для місцевого князя Болько І Суворого і спочатку виконував роль фортеці. Розташований він високо на скелі, що оточена урвищем і буковим лісом. Це найбільший замок Сілезького воєводства і третій за величиною в Польщі (понад 4 тисяч кімнат!). Із XIII до XX ст. замок багато разів перебудовувався, тому тут поєднано чимало архітектурних стилів. Історія цього місця відкриває історію тієї частини Європи, де змішувалися польські, німецькі та чеські впливи. Розповідають, що замком володіли не лише королі, а й розбійники, що тут мешкала тітка Черчилля й навіть хотів оселитися Гітлер. Відвідати цю пам’ятку однозначно варто. 

Перлина ХVІ століття на березі річки Сян

Замок у Красичині (Підкарпатське воєводство) називають перлиною ренесансу в Польщі. Він має форму чотирикутника, який ніби оточений пишними баштами. Ці чотири вежі: Божа з куполом, Папська з аттиком у вигляді папської корони, Королівська з шістьма маленькими вежами і Шляхетська з оглядовою терасою – символізують одвічний порядок у світі, чотири сходинки в ієрархії влади: Бога, церкву, монархію і дворянство. Замковий двір оточує аркадна галерея, яку прикрашають незвичайні настінні розписи, виконані в техніці сґрафіто. Це казкове місце завжди приваблювало вельможних гостей: свого часу його відвідали Зигмунт ІІІ Ваза і Август ІІ. У наш час замок не менш популярний, ніж 200 років тому, зараз тут розташований комфортний готель, діє конференц-зала та ресторан. 

Скарб родини Баллестремів

Один із «наймолодших» із цієї добірки палац у Плавновіцах (Сілезьке воєводство) був збудований трохи більше ніж півтора століття тому в період між 1882-1885 рр. для родини Баллестрем. Палац захоплює фантастичним фасадом, кольором і багатою історією. Збудований він у нідерландському стилі в поєднанні з романтичною еклектикою з червоної цегли й каменя. Дах палацу прикрашений численними башточками, шпилями й віконцями. А навколо розкинувся прекрасний старовинний парк й невелике мальовниче озерце. Поляки справедливо вважають цей палац одним із найкрасивіших у Польщі.

Одне з наймістичніших місць Польщі

Недалеко від польського кордону з Чехією та Німеччиною (Сілезьке воєводство) знаходиться замок Чоха. Побудований він за наказом чеського короля Вацлава і колись служив прикордонною фортецею. Це одне з небагатьох атмосферних місць у Польщі, де минуле переплітається з майбутнім. Готичний замок XIII століття стоїть на березі мальовничого лісового озера, має усі елементи справжнього середньовічної споруди – вежу-донжон, рів із замковим мостом, потужні стіни, в’їзну браму. Цей замок приховує густе сплетіння підземних ходів, вважається одним із наймістичніших місць Польщі (подейкують, що тут є більше духів, ніж живих, і до цього часу мешкає привид Гертруда). Знаменитий замок ще й тим, що тут у 2014 р. було відкрито польський аналог «Хоґвардса» – знаменитої школи чарівництва й магії із саги про Гаррі Поттера.Оксана Дубовик для YAVP.pl

 

Administrator of www.jpolski.info