www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення. Польща з велосипеда: цікаві веломаршрути
Цікавинки про Польщу

Польща з велосипеда: цікаві веломаршрути

Ніщо не зрівняється із задоволенням
від простої поїздки велосипедом
Джон Кеннеді

Підтримати проект

Якщо ви любите активний відпочинок та прагнете поєднати відвідування пам’яток і споглядання мальовничої природи з катанням велосипедом, то зараз саме час розпланувати цікаву велоподорож – Польща з велосипеда. Це прекрасна можливість відірватися від моніторів комп’ютерів, екранів телевізорів і додати трішки руху до свого життя. У Польщі є чимало зручних веломаршрутів для аматорів і тих, хто крутить педалі не один сезон. Пропонуємо вам кілька цікавих велосипедних трас – від простіших до складніших. Читайте і надихайтеся!

 

Справжній рай для людей, які люблять, природу – Біловезький національний парк

Популярний велосипедний маршрут у Біловезькому національному парку чудово підійде для початківців. Древні лісові пущі з реліктовими рослинами, луки, вкриті квітами й духмяними травами, свіже повітря – тут є все для відпочинку від повсякденних буднів. Поїздку краще розпочати із Наревки, тут, за бажанням, можете відвідати церкву святого Миколая (1864). Наступну зупинку зробіть в урочищі Коси Мост, де з оглядового майданчика ви побачите оленів, зубрів, сарн і навіть рисей у їх природному середовищі. А завершити свою пізнавальну поїздку пропонуємо в селі Старе Масево – усього 22 км.

R-10: маяки кличуть

Надморський велосипедний маршрут R-10 – це міжнародна дорога мережі EuroVelo, яка пролягає навколо Балтійського моря. Уся траса складає близько 8000 км, а польський відрізок налічує 588 км. Починається він у Свіноуйсьце й закінчується в Ґронуві. Але для початківців краще обрати коротку дистанцію, наприклад, від Леби до мису Розеве (63 км). R-10 захоплює передусім своїм розташуванням: дорогою ви зможете відвідати колоритні приморські маяки, помилуватися неймовірним заходом сонця, а вранці влаштувати сніданок на пляжі. Цікавою є також велосипедна траса, яка пролягає вздовж Хелю аж до Триміста (Ґдиня – Хель ≈ 79 км).

 

По Бещадах – подалі від «залізної руки міста»

У Бещадах є чимало маршрутів і для аматорів, і для тих, хто катається ровером не один рік. Погодьтеся, крутіння педалей серед мальовничих безлюдних вершин крутими долинами й слідами лемківських сіл – це надзвичайна пригода, а також чудова можливість для пізнання гір і активного відпочинку. Тим, хто нещодавно почав кататися, підійдуть найпопулярніші траси в Бещадах: Соліна (24,3 км), Грушка(45 км), Синевири (35 км) і Пшеленч Жебрак (54 км). Якщо ваш рівень підготовки вище середнього, то вас може зацікавити транскордонна велосипедна траса Команча-Меджилабірці (160 км).

 

Замість тисячі гір – «Край 100 озер»

«Край 100 озер» – це одна з перших і найкрасивіших велосипедних трас Великопольщі. Починається вона в Познані, а закінчується в містечку Мендзихуд (≈ 100 км). Дорогою, крім численних мальовничих озер, ви зможете милуватися старовинними палацами й костелами: у містечку Шамотули, наприклад, знаходиться готичний замок-музей Ґурків з багатою колекцією ікон та перша друкарня Великопольщі. Мандрівка «Краєм 100 озер» – це шанс відключити тіло й мозок від офісних буднів й активно провести час на лоні природи. Цей маршрут підійде в першу чергу тим, хто вже впевнено почувається на дорозі.

Green Velo – пізнання Польщі з іншої перспективи

Звісно ж, ми не можемо оминути увагою найдовшу велотрасу Польщі – Східний велосипедний шлях Green Velo. Проходить вона крізь п’ять воєводств і національних парків й налічує 2000 км. Цей веломаршрут пролягає в основному асфальтованими дорогами й настільки зручний, що ним можна комфортно подорожувати навіть із дітьми. Але для початку радимо, наприклад, обрати фрагмент шляху між селищами Мельники і Яблечна (90 км). Крім розкішних краєвидів, на вас тут чекає чимало пам’яток архітектури, як-от: синагога, церква Різдва Пресвятої Богородиці або костел Преображення Господнього. Переправившись поромом через Буг, затримайтеся в Янові Підляському й відвідайте відому стайню чистокровних арабських скакунів, де вам можуть організувати екскурсію або прогулянку на конях.

Тож уперед за незабутніми враженнями!

Оксана Дубовик для YAVP.PL

Administrator of www.jpolski.info