www.polski.info - Польська мова. Матеріали до вивчення.
Добірки

Як можна вчити польську мову безкоштовно за допомогою YouTube

Усім привіт! Надворі літо в розпалі, а ми продовжуємо систематизовувати матеріали, які публікували на нашій сторінці і в групі Język polski materiały . Сьогоднішня наша публікація – це така собі спроба підказати, де і що можна знайти в мережі для безкоштовного вивчення польської мови. А надихнув нас на подібну добірку найкращий, на нашу думку, блог із вивчення польської мови ProPolski, на якому завжди можна знайти багато цікавої і корисної інформації.

Подякувати за матеріал можна досить просто – КУПИТИ ВІРТУАЛЬНУ КАВУ-ПІДТРИМКУ ;), натиснувши на кнопку нижче:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Як можна вчити польську мову безкоштовно за допомогою YouTube? Тут вибір дуже великий, тому зупинимося лише на кількох найцікавіших. А ви в коментарях можете доповнити добірку своїми улюбленими джерелами!

KanApka
На цьому каналі ви знайдете пізнавальні відео на різні теми в польській мові, які допоможуть розібратися в граматиці, уникати найпоширеніших помилок. Пані Станіслава намагається робити свої відеоуроки не надто довгими, звертаючи увагу на найсуттєвіше, щоб користувачі могли якомога більше дізнатися й навчитися.

Канал від MojaPolska пропонує добірку навчальних відео на різні теми. Вони інформативні, добре структуровані, матеріал подається легко й цікаво, тому ці коротенькі відео чудово підійдуть для тих, хто лише починає вивчати польську мову. Його автором є професійна викладачка-практик Наталія Лобас , яка допоможе вам розібратися з усіма тонкощами «польщизни».

Pozdrowienia z Polski – один із наших найулюбленіших на YouTube.
Це авторський канал Малґожати Янушевіч, яка регулярно публікує короткі відеолекції з вивчення польської мови як іноземної, просто і зрозуміло пояснює, здавалося б, найважчі аспекти польської мови. Пані Малґося звертає увагу в першу чергу на граматику і письмо, дає поради щодо підготовки до сертифікаційного іспиту з польської мови тощо.

Szkoła języka polskiego GLOSSA (epolisheu) – розміщує короткі змістовні відеоролики (поки що для початківців) від Івони Стемпек – авторки підручника «POLSKI krok po kroku». Радимо почати від польської абетки і вимови основних звуків, а далі перейти до поповнення словникового запасу.

На каналі школи польської мови та культури Oratio у відеоуроках звертають увагу на гарну вимову, граматику і фонетику польської мови, на те, як правильно вітатися і прощатися, які слова і фрази використовувати в різних життєвих ситуаціях. Тут вас познайомлять із польською мовою й культурою, навчать, «як це буде польською» , допоможуть вибрати ВНЗ і вступити до нього.

На каналі Говоримо польською містяться відеоролики, що дозволяють ознайомитися з базовими темами сучасного повсякденного спілкування (дати, час доби, місяці, види діяльності, спілкування в різних ситуаціях тощо).

Курс польської мови від easy-polish.com

Якщо ви тільки починаєте вивчати польську мову, тоді цей канал для вас. Тут є багато цікавих і легких для сприйняття відеороликів про польську лексику. Слова для кращого запам’ятовування проілюстровано яскравими наочним матеріалом та українським перекладом.

JY school мовна школа Юлії Яковлюк (УРОКИ. ПОЛЬСЬКА МОВА)  пропонує «суперефективні уроки польської», керуючись принципом: «Навчання повинне давати результати». Крім того, автори запевняють, що разом із ними можна вивчити польську мову «з нуля» всього за кілька місяців.

Learn Polish with PolishPod101.com – навчальний відеоканал, на якому знайдете уроки від носіїв польської мови на поповнення словникового запасу, відеословнички, цікаві розповіді про польські свята, а це чудова можливість дізнатися щось нове і потренувати навички аудіювання.

Звертаємо також увагу на відеоуроки від школи польської мови Polonus міста Лодзь. Викладачі каналу Polonus навчають польської граматики, нормативної лексики, неформальним фразам та іншим цікавим аспектам польської мови.

Polish For Beginners (“Польська для початківців”) пропонує короткі пізнавальні відео, які допоможуть отримати й поглибити вже наявні знання з польської лексики та граматики.

Uczmy się polskiego! – відомий відеокурс (серіал) із 30-ти уроків для початківців. Зрозумілі й прості відео дозволять легко засвоїти матеріал. Більше того, у перших двох серіях уже є субтитри польською мовою і до наступних серій вони теж будуть додаватися. Субтитри дозволяють зрозуміти й опрацювати кожне слово, тож для початківців це найлегший варіант почати свою пригоду з цією мовою. Також на сайті ProPolski  ви знайдете пояснення, чому цей серіал вважають найкращим для вивчення польської мови.

Заохочуємо також ознайомитися з ефективними уроками, які присвячені польській граматиці, на каналі Polski z Anią, який веде д-р Анна Рабчук (працює в Центрі польської мови для іноземців POLONICUM, Варшавський університет). Беручи приклад з п. Анни, ви поступово навчитеся розмовляти, як справжній носій мови 🙂

Teach me Polish (Polish lesson with Dorota) – уроки пані Дороти допоможуть розібратися в граматиці, у виборі потрібних слів з подібним значенням. Тут ви також дізнаєтеся про польські звичаї та традиції, пізнаєте загальні неофіційні вирази для повсякденного спілкування та ідіоми.

Mówiąc inaczej – цей канал найкраще підійде для тих, хто вже має базовий рівень володіння мовою і добре сприймає польську на слух, а також для тих, хто не хоче припускатися помилок у польській мові. Його авторка – Пауліна Мікула – подає інформацію весело і креативно, вважаючи, що вивчення польської мови може бути чудовою розвагою.

І наостанок хочу звернути увагу на канал Bajanie na ścianie, на якому хоч і немає навчальних відео з граматики чи вивчення нових слів у традиційний спосіб, проте його теж можна використовувати для вивчення польської. Знаєте, що таке діафільми? От це саме вони, тільки озвучені. Цей канал насамперед раджу для тренування навичок аудіювання (слухання-розуміння) й одночасно читання. Лексика проста, озвучення теж приємне. Чому б не скористатися?!

Добірку підготувала Оксана Дубовик

Administrator of www.jpolski.info